Mimoni a horkovzdušný balón

Mgr. Lenka Ringlová

• Mgr. Lenka Ringlová
  • Mgr. Lenka Stromská

Vyrábění, učení a sportování se stalo mottem dnešní návštěvy.

Dne 23. 3. 2022 jsme na naší škole s žáky 8. A přivítali předškoláky z MŠ Pionýrská. Kvalitní příprava se odrazila v nadšení a super zábavě.

Paní učitelka Stromská mistrně převedla fyzikální zákony v podobě čarodějnické školy plné kouzel – voda, co nevyteče z otočené sklenice, hadřík, který neshoří, těleso, které nespadne ze stolu. Velcí a malí pak společně vytvořili obrovu velkou ruku, lávovou lampu a Mimoně, který nejde spát.

Po výborné svačince, připravené osmáky a jejich maminkami, jsme si šli zasportovat do tělocvičny. Děti plnily úkoly a za splnění dostaly razítko na balónovou kartičku. Skákání v pytli, slalom, běh s pírkem, hod na cíl, poznej tvar a další.

Po sportování jsme ještě stihli vyrobit přáníčko s vlepeným papírovým balónem a pohrát si s temperovými barvami při vytváření ozdobné roury.

Bylo to krásné dopoledne, které jsme si pořádně užili.

Všem přejeme jaro plné nápadů a prožitků s kamarády a rodiči.